Co jsou Mezinárodní dny proti rasismu?

Základní myšlenkou je propojovat jednotlivce i organizace a po vzoru německé Nadace proti rasismu vytvářet síť dobrovolníků i profesionálů, kteří společně překonávají předsudky ve společnosti.

"Rasismus může být zaměřen proti velmi různým skupinám a také se různě projevovat. Jak však být solidární s oběťmi rasismu? Pro začátek by mohlo stačit nedívat se stranou tam, kde se všichni stranou dívají a nemlčet tam, kde většina mlčí."

(O myšlence Dnů proti rasismu čtěte více zde...)

Od roku 2021 pořádáme vždy kolem 21. března lidskoprávní konferenci na půdě Senátu Parlamentu České republiky.
Bezprostředně na to pak ve zbytku Česka i na Slovensku navazuje řada dalších akcí: přednášek, workshopů, koncertů, bohoslužeb a modliteb, veřejných čtení, komunitních večeří a jiných setkání, které mají za cíl spojovat lidi, překonávat bariéry a odbourávat předsudky. Zapojit se může každý.

004709_58_051423

004676_58_050961

004670_58_050877

004706_58_051381

Tip: přečtěte si sborníky, které k této příležitosti vznikly!

Ohlasy v médiích

Jak se zapojit?

V kostele či modlitebně

• bohoslužba s kázáním, které bude tematizovat otázku rasismu